تاثیر ناباروری در افزایش ریسک ابتلا به سرطان پروستات

به گزارش تور آسیایی ارزان، محققان به این نتیجه رسیدند مردانی که با یاری شیوه های تولیدمثل یاریی پدر می شوند در معرض ریسک ابتلا زودهنگام به سرطان پروستات قرار دارند

تاثیر ناباروری در افزایش ریسک ابتلا به سرطان پروستات

به گزارش، محققان دریافتند مردانی که به یاری درمان های ناباروری پدر می شوند با احتمال بیشتر ابتلا به سرطان پروستات در میانسالی روبرو هستند.

این یافته حاصل آنالیز داده های مربوط به گزارشات ملی سوئد بین سال های 1994 تا 2014 است. در مجموع یک میلیون کودک در طول این مدت زمانی متولد شده بودند.

بارداری اکثر این بچه ها (97 درصد) به شیوه های طبیعی بوده است. اما 1.7 درصد پدران (حدود 2600 مرد) تحت لقاح آزمایشگاهی و 1.3 درصد (حدود 15 هزار مرد) در معرض تکنیک های تزریق اسپرم قرار گرفته بودند.

با آنالیز نرخ ابتلا به سرطان پروستات در این دو دهه بعد از پدرشدن تعیین شد تنها 0.28 درصد مردانی که به شیوه های طبیعی پدر شده بودند مبتلا به این بیماری شدند. در حالیکه این رقم برای پدرانی که به شیوه لقاح آزمایشگاهی پدر شده بودند 0.37 درصد و برای پدران گروه تزریق اسپرم، 0.42 درصد بود.

محققان به این نتیجه رسیدند مردانی که با یاری شیوه های تولیدمثل یاریی پدر می شوند در معرض ریسک ابتلا زودهنگام به سرطان پروستات قرار دارند و این گروه پرخطر باید از لحاظ ابتلا به سرطان پروستات در معرض معاینات و آزمایشات بلندمدت باشند.

منبع : مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 417

به "تاثیر ناباروری در افزایش ریسک ابتلا به سرطان پروستات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ناباروری در افزایش ریسک ابتلا به سرطان پروستات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید