خبرنگاران پژوهشگران ژاپنی: داروی آویگان تاثیر خاصی در درمان کرونا ندارد

به گزارش تور آسیایی ارزان، پکن- خبرنگاران- علیرغم تبلیغات زیادی که پیش از این محققان و رسانه های ژاپنی در خصوص کارایی داروی ضد کرونای آویگان می کردند اکنون گروهی از پژوهشگران این کشور می گویند نتایج مطالعات بالینی آنها در خصوص این دارو موثر بودن آن را تایید نمی کند.

خبرنگاران پژوهشگران ژاپنی: داروی آویگان تاثیر خاصی در درمان کرونا ندارد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش تور آسیایی ارزان، تلویزیون دولتی ژاپن روز شنبه گزارش کرد پژوهشگرانی از موسسات مختلف شامل دانشگاه بهداشت فوجیتا در استان آیچی این تحقیق را از ماه مارس برای ارزیابی موثر بودن و ایمنی این دارو شروع کردند.

پروفسور دوئی یوهی در مراسم اعلام نتایج این آنالیز در یک کنفرانس خبری آنلاین گفت که داروی آویگان را برای درمان 88 بیمار مبتلا به ویروس کرونا که دارای علائم خفیف و یا بدون علائم بودند استفاده کردند این بیماران به دو گروه تقسیم شدند به یک گروه از روز اول به مدت 10 روز و به گروه دوم از روز ششم این دارو داده شد.

علی رغم اینکه پژوهشگران نتوانستند موثر بودن این دارو را تایید نمایند دوئی گفت نتایج نشان می دهد که داروی آویگان سبب شده که بیماران زودتر بهبود پیدا نمایند آنها همچنین گفتند که استفاده از این دارو عوارض جانبی حادی ایجاد ننموده است.

پیش از این ژاپن اعلام نموده بود داروی ضد آنفلولانزای آویگان یا فاوی پیراویر را که به عنوان درمان بالقوه ای برای بیماری کووید- 19 تلقی می گردد بزودی به 38 کشور خواهد داد.

موتگی توشیمیتسو وزیر خارجه ژاپن گفته بود این 38 کشور در میان بیش از 70 کشوری هستند که برای دریافت داروی آویگان که دولت ژاپن پیشنهاد عرضه رایگان آن را داده، درخواست نموده اند.

موتگی گفت که کشورهای دریافت نماینده داده های آزمایش های بالینی خود را به ژاپن ارسال خواهند کرد.

با این تحقیق جدید تجویز این دارو برای درمان مبتلایان به کرونا زیر سئوال رفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1144

به "خبرنگاران پژوهشگران ژاپنی: داروی آویگان تاثیر خاصی در درمان کرونا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پژوهشگران ژاپنی: داروی آویگان تاثیر خاصی در درمان کرونا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید