راهنمای گام به گام خرید جهیزیه برای زوج های جوان (بخش اول)

به گزارش تور آسیایی ارزان، آماده شدن برای یک زندگی تازه چالش های زیادی برای یک زوج جوان دارد. فکرها و درگیری های فکری مربوط به تغییر سبک زندگی گرفته تا نگرانی بابت زندگی مستقل، بر عهده گرفتن مسئولیت های بزرگ زندگی و تأمین هزینه ها، همه می توانند فکر عروس و داماد و حتی خانواده آن ها را مشغول کند و خیلی وقت ها باعث اضطراب پیش از ازدواج می گردد. یکی از چالش های اصلی زوج های جوان قبل از آغاز زندگی مشترک، آماده کردن خانه و وسایل آن است. نباید فراموش کنید اگر جهیزیه را دقیق و آگاهانه انتخاب کنید می توانید سال ها با خیال راحت از این وسایل بهره ببرید.

راهنمای گام به گام خرید جهیزیه برای زوج های جوان (بخش اول)

مهم ترین قسمت خرید جهیزیه، وسایل برقی بزرگ خانه است. این مطلب می تواند به شما در خرید بهتر جهیزیه به خصوص وسایل برقی بزرگ یاری کند.

اول وسایل بزرگ را خریداری کنید.

یخچال و فریزر، جاروبرقی، ماشین لباسشویی را در بالای فهرست خرید جهیزیه بگذارید. برای خرید وسایل کوچک تر همواره وقت هست. اما نگرانی بابت نداشتن یخچال شما را آسوده نمی گذارد. از قلم نیاندازید بدون آبمیوه گیری می توانید سرخانه و زندگیتان بروید اما بدون لباسشویی و اجاق گاز به مشکل می خورید. علاوه بر این همواره تغییر مد روز بر سرویس پذیرایی یا ست روتختی موثر است اما تاثیر کمتری روی وسایل بزرگ برقی دارند.

فضای خانه را در نظر بگیرید.

برترین حالت این است که خانه تان را از قبل خریده باشید و بدانید چقدر برای یخچال فریزر و اجاق گاز و سایر وسایل جا دارید. البته این روزها بیشتر زوج های جوان زندگی شان را در یک خانه اجاره ای آغاز می نمایند. به هر حال فضای خانه را نسبت به موقعیت های شهرتان در نظر بگیرید. مثلا خرید یک دست میز و جایگاه 6 یا 8 نفره به درد خانه های 60 متری تهران نمی خورد و فقط فضا را تنگ می نماید یا شاید در یک خانه کوچک یکی از انواع برترین مدل های جارو شارژی جایگزین بهتری به جای یک جاروبرقی پرسروصدا و بزرگ باشد.

برای خرید وسایل بودجه بندی کنید

برنامه ریزی اقتصادی برای هرفرد به خصوص زوج های جوان پیش از آغاز یک زندگی اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل بهتر است پیش از همه وسایل مورد احتیاجتان را بر اساس اولویت بنویسید. شاید فکر کنید همه چیزهای لازم را در فکر دارید اما کافیست روز اول پا به بازار لوازم خانگی بگذارید، با انبوهی از وسایل ریز و درشت روبرو می شوید و این بین ممکن است وسایل ضروری را جا بیندازید. قدم دوم بودجه بندی است. مهم نیست چقدر توان اقتصادی دارید. همه افراد کم و بیش محدودیت هزینه و البته فضا در خانه را دارند. پس به یک برنامه ریزی کارآمد احتیاج دارید.

بهتر است در خرید وسایل بزرگ و اصلی بیشتر دست و دلباز باشید تا بتوانید سال ها با خیال راحت از آن ها بهره ببرید و احتیاجی به تعویض و تعمیر نداشته باشید. با این حال در خرید وسایل کوچک وسواس به خرج ندهید. شاید لازم باشد چند قلم مثل وسایل تزئینی یا توستر و سرخ کن را از فهرست جهیزیه حذف کنید. در طول زندگی مشترک برای تهیه آن ها وقت زیاد است.

به یاد داشته باشید پیش از خرید وسایل مهم خانه مثل یخچال و فریزر یا لباسشویی که سال ها در خانه شما خواهند ماند، خوب تحقیق و آنالیز کنید. می توانید از کسانی که طی 5، 6 سال پیش ازدواج نموده اند سوال و یا کاتالوگ آن ها را در فروشگاه های اینترنتی مرور کنید.

در خرید یخچال و فریزر به چه چیزی دقت کنیم؟

اگر بخواهیم سه وسیله ضروری برای یک خانه نام ببریم یخچال قطعاً یکی از آن هاست. البته خرید آن هم دشواری های خودش را دارد. بهتر است قبل از خرید انواع مدل ها را آنالیز کنید و تحت تاثیر اصرار فروشندگان قرار نگیرید. شاید سر زدن و حتی خرید از فروشگاه های اینترنتی در این مواقع بهتر باشد. چون می توانید قیمت ها، مشخصات، فضای داخلی و خارجی و حتی نظر خریداران را ببینید و تصمیم بهتری بگیرید.

فضای یخچال: طول و عرض و ارتفاع، جادار بودن یخچال و محلی که قرار است یخچال را قرار دهید در نظر بگیرید. یخچال فریزهای بزرگ گاهی مناسب آشپزخانه های کوچک نیستند و خرید آن ها فقط چیدمان را به هم می زند و دردسر درست می نماید. دقت کنید یک خانواده دو نفره به یخچال فریزری با فضای 160 تا 200 لیتر احتیاج دارد.

انواع یخچال: بر اساس احتیاج، سلیقه، قیمت و فضای منزل نوع یخچال فریز را انتخاب کنید.

سایدبای ساید: یخچال سایدبای ساید دو تا چهاردر دارند. درهای بیشتر هم کارتان را در طبقه بندی مواد غذایی راحت تر می نماید هم در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید. طراحی تازه door in door در یخچال فریزرهای سامسونگ و ال جی دسترسی به نوشیدنی ها را راحت تر می نماید و برای برداشتن یک بطری آبمیوه لازم نیست کل یخچال را باز کنید. یخ ساز و آب سردکن اتوماتیک هم یکی دیگر از ویژگی های محبوب یخچال های سایدبای ساید است. ویژگی های دیگری مثل سیستم جریان چندگانه و که قسمت های مختلف را به صورت یکسان خنک می نماید باعث می گردد یخچال های سایدبای ساید انتخاب خوبی برای شما باشند. البته این یخچال ها فضای زیادی احتیاج دارند و کمی عمیق هستند.

در فرانسوی یا سه تایی: این نوع یخچال ها طراحی هوشمندانه ای دارند و به همین دلیل هم مشهور و پرطرفدارند. یخچال های در فرانسوی سه قسمتی هستند یخچال در بالا و فریزر کشویی در پایین قرار گرفته است. این نوع طراحی از هدر رفتن زیاد انرژی ، هنگامی که در یخچال باز باشد جلوگیری می نماید. ویژگی مهم این یخچال ها جادار بودن آن است. این مدل یخچال برای مواد غذای مختلف جای مشخصی ایجاد نموده که کار شما را بسیار راحت می نماید. این یخچال ها بزرگ بوده و باید مکان زیادی را از آشپزخانه به آن ها اختصاص داد ، قیمت زیادشان باعث شده که عده کمی از مردم به استقبال آن ها بروند.

یخچال فریزر دوقلو: مهم ترین ویژگی یخچال فریزرهای دوقلو این است که می توانید آن ها را به صورت جداگانه بهره ببرید. این ویژگی برای خانه های کوچک یا برای کسانی که هر سال خانه شان را عوض می نمایند مهم است. در خرید این یخچال ها به ضد برفک بودن آن دقت کنید.

یخچال فریزرهای یک تکه: این مدل یخچال ها جمع وجور هستند. در عین حال می توانند مواد غذایی یک خانواده کوچک را در خود جای دهند. مدل هایی که فریزر آن ها در پایین است انتخاب های بهتری هستند. به مصرف این یخچال ها هنگام خرید دقت کنید.

چه جاروبرقی انتخاب کنیم؟

برای خرید یک جاروبرقی خوب اولین چیزی که باید به آن دقت کنید به قدرت موتور یا مکندگی آن است. وزن و میزان جاروبرقی هم برای خانم ها اهمیت دارد. فکر کنید آیا با جاروبرقی ایستاده راحت ترید یا کشیدن آن روی زمین را ترجیح می دهید. شاید مهم تر از این ها سروصدای جاروبرقی باشد. یک جاروبرقی پرسروصدا می تواند آرامش خانه را به هم بزند. اگر به بچه دار شدن فکر می کنید این نکته را جدی بگیرید.

قیمت انواع جاروبرقی بر اساس طراحی، کیفیت ساخت و قابلیت های آن فرق دارد. مورد دیگری که بهتر است همین اول به آن فکر کنید نوع جاروبرقی و پاکت آن است. جاروبرقی های سطلی سنگین ولی جادارند، جاروبرقی با پاکت های یک بارمصرف کار شمارا سخت می نمایند؛ ولی برای وسواسی ها گزینه بهتر و تمیزتری هستند.

جارو شارژی هم می تواند انتخاب خوبی برای جاروی دم دستی و تمیز کردن گوشه کنار مبلمان و ماشین باشد. جارو شارژی های قدیمی به خاطر مکش کم و شارژ دهی پایین خیلی ها را ناامید نموده اند. اما جارو شارژی های تازه با کیفیت ساخت بالا احتیاجهای خانم های خانه دار را برآورده نموده است.

منبع: فوت و فن
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2136

به "راهنمای گام به گام خرید جهیزیه برای زوج های جوان (بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای گام به گام خرید جهیزیه برای زوج های جوان (بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید