رایزنی سیاری با فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای توسعه همکاری ها

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی نداجا، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در جزیره بالی با همتای اندونزیایی خود دیدار و در خصوص توسعه همکاری های آموزشی، فنی و عملیاتی این دو نیرو در منطقه غرب و جنوب شرق قاره کهن آسیا رایزنی کرد.

رایزنی سیاری با فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای توسعه همکاری ها

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

دریادار سیاری در دیدار با دریاسالار آده سوپندی (Ade Supandi) فرمانده نیروی دریایی اندونزی خواهان توسعه همکاری های دو جانبه در بخش آموزش، انجام رزمایش های مشترک، همکاری فنی و تعمیرات اساسی شناورها، بالگردها و پهپاد و توسعه روابط برای مقابله با تروریسم و دزدی دریایی شد.

وی در این دیدار که ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر کشورمان در جاکارتا نیز حضور داشت با تشکر از فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای دعوت از هیات ایرانی به منظور شرکت در سومین گردهمایی تخصصی (سمپوزیوم) امنیت دریایی در بالی اندونزی، ابراز امیدواری کرد با برگزاری این نشست ها، هماهنگی و همکاری بیشتری بین همه کشورها به ویژه در منطقه به وجود آید و این همکاری باعث برقراری امنیت بیشتر در همه دریاها گردد.

دریادار سیاری با تاکید بر اینکه اندونزی کشوری دریایی با بیشترین مرزهای ساحلی به یقین به دنبال اقتدار دریایی است، توسعه روابط بین دو نیرو را که از تجربیات خوبی برخوردار هستند، خواهان شد.

فرمانده نداجا با اشاره به پیشینه بسیار خوب و مناسب روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی، اظهار امیدواری کرد با برگزاری این نشست ها شاهد توسعه همکاری ها دو جانبه در همه ابعاد باشیم.

وی در ادامه برای توسعه همکاری نیروی دریایی ارتش ایران و اندونزی، توسعه روابط آموزشی و پذیرش دانشجو در دانشگاه فرماندهی و ستاد و دانشگاه عالی دفاع ملی را پیشنهاد داد و گفت که دو کشور می توانند با تبادل هیات در رزمایش تمام نیروها به توسعه همکاری بپردازند.

شرکت در سمینارها و گردهمایی های تخصصی دریایی و نظامی مانند طب دریایی، همکاری های فنی متعدد مانند تعمیرات اساسی و نوسازی شناورها، بالگردها و پهپاد از دیگر محورهایی بود که دریادار سیاری در این دیدار برای توسعه همکاری به طرف اندونزیایی پیشنهاد کرد و گفت: نیروی دریایی ایران و اندونزی همچنین می توانند در بحث مبارزه با دزدی دریایی در منطقه تبادل اطلاعات مناسب داشته باشند.

وی خواهان برگزاری رزمایش های مشترک تاکتیکی در منطقه موردنظر دو طرف شد و بر اهمیت بازدید هیات هایی از نیروی دریایی دو کشور و بازدید ناوگروه ها از بنادر دو کشور تاکید نمود.

فرمانده نداجا ابراز امیدواری کرد این موارد در دستور کار دو طرف برای توسعه همکاری ها قرار گیرد و بتوان در آینده شاهد توسعه مناسبات دو جانبه در بحث دریا بود.

دریادار سیاری همچنین از فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای شرکت در ششمین اجلاس امنیت دریایی اقیانوس هند به ریاست دوره ای ایران (IONS ایونس) که سال 2018 در ایران برگزار می گردد، دعوت کرد.

این اجلاس هر دو سال یکبار برگزار می گردد و میزبان دوره قبل استرالیا بود.

آده سوپندی فرمانده نیروی دریایی ارتش اندونزی نیز در این دیدار سفر فرمانده نداجا در صدر یک هیات بلندپایه به بالی و شرکت در سومین گردهمایی تخصصی امنیت دریایی را نشان دهنده تمایل ایران برای توسعه روابط و همکاری با نیروی دریایی اندونزی دانست.

وی اظهار امیداوری کرد این گردهمایی تخصصی مبنا و پایه ای برای توسعه همکاری نه تنها بین نیروی دریایی جمهوری اندونزی و جمهوری اسلامی ایران، بلکه با دیگر کشورهای شرکت کننده در این گردهمایی باشد.

فرمانده نیروی دریایی اندونزی پس از ارائه محورهای دریادار سیاری برای توسعه همکاری ها بین نیروی دریایی دو طرف، پیشنهاد داد دستیارهایی از دو طرف مشخص گردد تا موارد را از نظر فنی به پیش ببرند.

وی همچنین گفت که فناوری و علوم نوین در ایران طی سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و می تواند یکی از مبانی اصلی همکاری دو جانبه باشد.

آده سوپندی در پاسخ به دعوت فرمانده نداجا از وی برای شرکت در اجلاس ایونس - 2018 به میزبانی ایران، گفت که کوشش می نماید به همراه هیاتی به تهران سفر نموده و در این اجلاس شرکت کند.

دریادار دوم حسین خانزادی معاون طرح و برنامه نیروی دریایی، دریادار دوم رضا عباسی فرمانده منطقه دوم دریایی ارتش، سرهنگ جهانگیر شریعت نماینده ستاد ارتش و ناخدا یکم سیاسی نژاد مشاور امنیتی، فرمانده نداجا را در این سفر همراهی می نماید.

دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نداجا امروز همچنین در بالی با ویرانتو وزیر ارشد هماهنگی امور سیاسی، امنیتی و حقوقی اندونزی دیدار و گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 252

به "رایزنی سیاری با فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای توسعه همکاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی سیاری با فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای توسعه همکاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید