فرودگاه بین المللی پودونگ شانگهای

در پرواز به سمت شانگهای به احتمال زیاد در فرودگاه بین‌المللی پودونگ شانگهای (Shanghai Pudong International Airport) فرود خواهید آمد، این فرودگاه دومین فوردگاه شانگهای است و در ادامه قصد داریم در مورد فاصله آن با جاذبه های شانگهای، امکانات و ترمینالهای آن برایتان بگوییم.

فرودگاه بین المللی پودونگ شانگهای

فرودگاه بین‌المللی پودنگ شانگهای، از فرودگاه‌های مهم چین و دومین فرودگاه پر رفت و آمد آن به حساب می‌آید و بیشتر به پروازهای بین‌المللی اختصاص دارد. فرودگاه بین‌المللی پودنگ شانگهای یا فرودگاه پودونگ (Shanghai Pudong International Airport)، یکی از 2 فرودگاه اصلی بین‌المللی در شهر شانگهای است و قطب خطوط هوایی ایر چاینا (Air China)، شانگهای ایرلاینز (Shanghai Airlines) و هواپیمایی شرقی چین (China Eastern Airlines) به شمار می‎رود. این فرودگاه بیشتر به پروازهای بین‌المللی اختصاص دارد؛ در حالی که فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو (Shanghai Hongqiao International Airport) بیشتر به پروازهای داخلی اختصاص داده شده است. فرودگاه پودنگ، روند رو به رشد خوبی را طی کرده و توانسته بعد از فرودگاه بین المللی پکن، عنوان دومین فرودگاه پر رفت و آمد در چین را از لحاظ جابه‌جایی مسافر به دست بیاورد.

تاریخچه فرودگاه بین‌المللی پودنگ شانگهای

فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو تا مدت‌ها اصلی‌ترین فرودگاه شانگهای به حساب می‌آمد. اما بعدها به این نتیجه رسیدند که گسترش آن ممکن نیست و شهر، به یک فرودگاه دیگر نیز احتیاج دارد. بنابراین اولین مرحله ساخت فرودگاه پودنگ را در سال 1997 آغاز کردند و 2 سال بعد، از آن بهره‌برداری شد. مرحله دوم ساخت این فرودگاه در سال 2005 کلید خورد و تجهیزات و بخش‌های مختلف آن را گسترش دادند تا برای بازی‌های المپیک تابستانی 2008 در پکن آماده باشد. این فرودگاه، یک بار دیگر هم در سال 2015 گسترش یافت و بعد از این مرحله توانستند ظرفیت فرودگاه را دو برابر کنند.

امکانات و ترمینال های فرودگاه بین‌المللی پودنگ شانگهای

فرودگاه بین‌المللی پودنگ شانگهای، 4 باند دارد که هواپیماهای بزرگی همچون ایرباس A380 و بوئینگ 8-747 می‌توانند به راحتی در آن فرود بیایند. همچنین این فرودگاه از 2 ترمینال مسافربری اصلی تشکیل می‌شود. ترمینال 1 آن را در سال 1999 راه‌اندازی کردند تا ترافیک هوایی فرودگاه هونگچیائو را کمی سبک کند. نمای بیرونی این ترمینال به مرغ دریایی شبیه است و 28 گیت، 204 باجه چک-این و 13 سیستم حمل و نقل چمدان را دربرمی‌گیرد. ترمینال 2 این فرودگاه به همراه سومین باند آن در سال 2008 تأسیس شد. این ترمینال کمی از ترمینال 1 بزرگ‌تر است و هرچند که آن را مانند این ترمینال ساخته‌اند، اما اگر دقیق‌تر نگاه کنید، بیشتر به موج دریا شباهت دارد. خطوط هوایی ایر چاینا و دیگر اعضای استار الاینس (Star Alliance) در این بخش متمرکز هستند. گیت‌های C این ترمینال مخصوص پروازهای داخلی و گیت‌های D آن مخصوص پروازهای بین‌المللی می‌باشد. همچنین یک ستلایت کنکورس (Satellite Concourses) دیگر نیز از سال 2015 در حال آماده شدن است که انتظار می‌رود در سال 2019 به پایان برسد و ظرفیت جابه‌جایی مسافر این فرودگاه را به 80 میلیون در سال افزایش دهد.

دسترسی های فرودگاه بین‌المللی پودنگ شانگهای

ایستگاه متروی پودنگ شانگهای، این فرودگاه را به فرودگاه هونگچیائو متصل می‌کند. همچنین مسافران می‌توانند از قطارهای مغناطیسی مَگلِو (Maglev train) نیز کمک بگیرند که هر 15 دقیقه به حرکت درمی‌آیند. علاوه بر آن، این فرودگاه به خط 2 متروی شانگهای نیز متصل است و هزینه پایین‌تری نسبت به قطار مگلو دارد. مسافران می‌توانند با توجه به مقصد مورد نظرشان، از این مترو خط عوض کنند و ادامه مسیر را بپیمایند. اتوبوس‌های فرودگاه هم آماده خدمت رسانی به مردم هستند و به سمت نقاط مختلفی در شهر از جمله میدان خلق (Peoples Square) حرکت می‌کنند.

اخبار و مقالات مرتبط با "فرودگاه بین المللی پودونگ شانگهای"

به گزارش خبرنگاران، احمد حسین زادگان در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان با اشاره به اینکه نقش بانوان در خانواده و اجتماع انکار ناپذیر است، اضافه کرد: انقلاب اسلامی زمینه حضور گسترده زنان را به عرصه های اقتصادی و بازار کار با حفظ ارزش های جامعه فراهم نموده و دولت یازدهم...

شهر پوتراجایا در جنوب کوالالامپور برای اسکان بخشی از سیستم اداری مالزی انتخاب شده با این حال این شهر پر از جاذبه های دیدنی برای گردشگران است که یکی از آنها پل پوترا (Putra Bridge) است که در واقع یک شبیه سازی از پل خواجوی اصفهان است و یکی از بناهای جلب این شهر نوساز به شمار میرود.

مردم چین به تاریخ 6000 هزار ساله شان بسیار افتخار میکنند و در کنار این تاریخ از سنت ها، جشن ها و اعیادشان هم به خوبی نگاه داری میکنند و به احترام نیاکانشان هر ساله جشن ها و رویدادهای مختلفی را برگزار میکنند که البته برایشان سودآور هم شده است زیرا تعدا زیادی از گردشگران سفرشان را با...

به "فرودگاه بین المللی پودونگ شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با فرودگاه بین المللی پودونگ شانگهای

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید