ملت یمن: آمریکا مسئول محاصره و حمله به ماست

به گزارش تور آسیایی ارزان، هزاران نفر از مردم صنعاء در محکومیت محاصره آمریکا راهپیمایی و تأکید کردند که محاصره این کشور به وسیله آمریکا، آنان را به آزادسازی خاک خود مصمم تر خواهد نمود.

ملت یمن: آمریکا مسئول محاصره و حمله به ماست

به گزارش خبرنگاران، هزاران نفر از مردم صنعاء امروز در میدان باب الیمن این شهر، در محکومیت محاصره آمریکا راهپیمایی کردند.

معترضان در خاتمه این راهپیمایی با انتشار بیانیه ای تأکید کردند: آمریکا مسئول حمله و محاصره به ملت یمن است و افزایش نرخ تعرفه گمرک را یک تصمیم آمریکایی می دانیم که مزدوران آن، انجام داده اند.

شبکه خبری المسیره ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، سیاست گرسنه نگه داشتن، محاصره و تحت فشار گذاشتن ملت یمن به وسیله جنگ مالی، فقط بر پافشاری و ایستادگی این ملت در برابر ائتلاف متجاوز خواهد اضافه کرد.

در این بیانیه آمده است، دزدی دریایی، یک جنایت جنگی محکوم است و بازگشایی فرودگاه صنعاء، بندرگاه الحدیده و دستیابی به دارو و غذا، از جمله حقوق غیر قابل چانه زنی است.

بر اساس این بیانیه، ملت یمن، سکوت سازمان ملل در برابر استفاده عربستان سعودی از محاصره به اسم یک اهرم جنگی را محکوم می نماید.

تظاهرات نمایندگان یمنی ضمن تمجید از تصمیمات ملی گرایانه شواری عالی سیاسی یمن برای جلوگیری از افزایش نرخ تعرفه گمرکی، از همه تجار خواستند که کالاهای خود را به بندرگاه الحدیده منتقل نمایند.

در این بیانیه تأکید شد، ادامه محاصره باعث خواهد شد که ملت یمن به آزادسازی خاک خود از لوث آمریکا و مزدوران آن، مصمم تر گردد.

بر اساس این بیانیه، ملت یمن بر روی ارتش و کمیته های مردمی در تمامی میادین نبرد حساب باز نموده است و همچنان به مقابله با نیروهای متجاوز ادامه خواهد داد.

مردم صنعاء در خاتمه این بیانیه تأکید کردند که باید حملات موشکی و پهپادی یمن به عمق عربستان سعودی افزایش یابد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1781

به "ملت یمن: آمریکا مسئول محاصره و حمله به ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملت یمن: آمریکا مسئول محاصره و حمله به ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید