نکاتی درباره سرویس بندی کولر آبی

به گزارش تور آسیایی ارزان، یک کارشناس تاسیسات گفت: سرویس کولر باید توسط سرویس کار ماهر و متخصص انجام گردد.

نکاتی درباره سرویس بندی کولر آبی

مجید زواری در گفت وگو با تور آسیایی ارزان، در مورد نکات ایمنی سرویس بندی کولر اظهار کرد: تعویض کولر آبی باید هر سال انجام گیرد اما کولرهای گازی احتیاجی به تعویض هر ساله ندارند و می توانند هر دو یا سه سال سرویس شوند. مشتریان و مصرف نمایندگان سعی نمایند تا جایی که برایشان مقدور است سرویس کولر و تعویض آن را خود انجام نداده و به نصابان و سرویس کاران ماهر و کسانی که متخصص این کار هستند، بسپارند. کولرهای گازی، برق زیادی دارند و از این رو می توانند برای سلامتی مشتریان خطرآفرین باشد.

وی اضافه نمود: وظیفه یک سرویس کار تعویض پوشال ها در صورت احتیاج، شست وشوی کف کولر، روان کاری و روغن کاری یاتاقان ها و پمپ کولر و میزان کردن تسمه کولر است که میزان کردن تسمه کولر از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که ممکن است باعث سوختن موتور گردد.

این کارشناس تاسیسات بیان نمود: مصرف نمایندگان در اغلب موارد سرویس کردن کولر را محدود به ششستن کف کولر می نمایند. 40 درصد خرابی و سوختن موتور کولر بر اثر پاشیدن آب بر روی تسمه است که در نهایت این آب توسط تسمه داخل موتور کولر ریخته می گردد که منتهی به سوختن موتور می گردد، این نکات از جمله مواردی است که مصرف نماینده نمی داند و فقط سرویس کار ماهر باید اقدام به سرویس کولر کند.

زواری ادامه داد: چنین نکات ریزی هم در اختیار هر تعمیرکار و سرویس کار کولر نیست، جز افرادی که مهارت و تخصص این کار را دارند.

وی گفت: یکی از نکات دیگر در سرویس کولر، آنالیز کردن برق آن است که آیا سیم پیچی اجرا شده، به درستی انجام شده یا خیر. بعضی از برق کاران جعبه فیوز منازل را دستکاری و عوض می نمایند، عوض شدن فازها باعث انتقال برق به بالا و به سمت کولر می گردد. حتی در زمانی که کولر خاموش است، آب داخل و بدنه آن برق دارد و با برخورد دست یا پا به بدنه باعث برق گرفتگی می گردد.

این کارشناس تاسیسات اظهار داشت: نصب سایبان هم از اقداماتی است که مردم می توانند جهت خنک شدن کولر، تبخیرنشدن آب کولر و بهینه شدن مصرف برق در منازل خود انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 122

به "نکاتی درباره سرویس بندی کولر آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی درباره سرویس بندی کولر آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید