شرایط بازار اجاره مسکن در نیمه دوم 99

به گزارش تور آسیایی ارزان، نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: فراوری مسکن استیجاری یکی از موثرترین روش ها برای کنترل بازار اجاره محسوب می گردد و اثر تورم اقتصاد کشور بر بازار مسکن در سه ماهه پایانی سال قابل پیش بینی است.

شرایط بازار اجاره مسکن در نیمه دوم 99

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

حسام عقبایی با تاکید بر اینکه دولت نمی تواند بازار اجاره را با انعقاد قرارداد های دو ساله کنترل کند، افزود: تنها راه چاره اصلی برای کنترل بازار اجاره افزایش فراوری و همچنین ساخت مسکن های استیجاری است.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران افزود: فراوری مسکن استیجاری به عنوان یکی از موثرترین روش ها برای بازار اجاره محسوب می گردد که متاسفانه تا به امروز دولت در این زمینه اقداماتی را انجام نداده است.

او شرح داد: دولت چندی پیش اعلام نموده بود که اجرای طرح مسکن استیجاری را در دستور کار خود قرار خواهد داد، اما هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده ما امیدواریم اگر این طرح حتی به صورت پایلوت اجرایی گردد می تواند بازار را به سمت آرامش راهنمایی کند.

او بیان نمود: دولت در طرح مسکن استیجاری اراضی را در اختیار سازندگان قرار داده است، اما بسیاری از مالکان این اراضی را تغییر کاربری داده و آنها را برای طرح های دیگر در اختیار گرفته اند.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه کنترل تورم و افزایش فراوری مسکن استیجاری، نظارت بر تسهیلات بانکی اصلاح سیاست های پولی و بانکی و همچنین پرداخت تسهیلات با نرخ های پایین خود می تواند این بازار را به سمت آرامش راهنمایی کند.

عقبائی همچنین درباره آخرین شرایط بازار مسکن در سه ماهه پایانی سال هم گفت: اقتصاد کشور وارد دوران تورم شده و این افزایش نرخ تورم در بازار مسکن اثر داشته که این تورم قابل پیش بینی بوده است.

عقبائی یاد آور شد: هم اکنون متوسط نرخ نرخ مسکن به بیش از 20 میلیون تومان رسیده و این افزایش نرخ مسکن بیشتر از درآمد متقاضیان بوده است.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران شرح داو: در ماه های پایانی سال 98 بیش از 50 تا 60 درصد نرخ مسکن افزایش یافت و شاهد رشد چشمگیر و بی سابقه مسکن بودیم، اما با توجه به اقدامات دولت در این بخش از نیمه دوم شهریور ماه بازار مسکن وارد رکود بدون افزایش نرخ می گردد.

او با تاکید بر اینکه این رکود در بازار مسکن توأم با افزایش نرخ نخواهد بود اظهار کرد: در نیمه دوم سال این بازار با یک ثبات قیمتی روبرو خواهد شد.

عقبایی با اشاره به اینکه دولت هایی که برای بازار اجاره در دستور کار خود قرار داد اقدامات درمانی نبوده است، افزود: این اقدامات تا حدودی به عنوان مسکن توانست از افزایش قیمت ها در بازار مسکن و اجاره جلوگیری کند.

او توضیح داد: بازار اجاره با اجرای طرح های دولت از لحاظ روانی توانست به آرامش برسد و ادامه این اقدامات تا حدودی بر این بازار موثر خواهد بود.

منبع: میزان

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1284

به "شرایط بازار اجاره مسکن در نیمه دوم 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بازار اجاره مسکن در نیمه دوم 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید