پیشنهادهایی برای حمایت از خانوارها، بن خواربار کارگری پرداخت می گردد؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران، اولین جلسه شورای عالی کار دولت سیزدهم با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار و نمایندگان گروههای کارگری و کارفرمایی برگزار گردید.

پیشنهادهایی برای حمایت از خانوارها، بن خواربار کارگری پرداخت می گردد؟

در این جلسه تعیین شد که هزینه سبد معیشت کارگران به 11.5 میلیون تومان در ماه رسیده است.

یکی از پیشنهادهایی که برای تغییرات حقوقی سال آینده مطرح شده این است که بن خواربار به کارگران داده گردد. اما در جلسه روز گذشته این پیشنهاد رد شد.(ایسنا)

این پیشنهاد را صندوق کارآفرینی امید مطرح نموده است. اگر با این پیشنهاد موافقت می گردد باشد کارفرمایان وجه چهارصد هزار تومانی بن خواربار را به صندوق کارآفرینی امید واریز می کردند. صندوق امید نیز وظیفه داشت بر اساس ارزش افزوده آن، به کارگران کارت اعتباری و تسهیلات با کارمزد اندک اختصاص دهد.

اما گروه کارگری در این جلسه روی توزیع کالاهای تنظیم بازاری تاکید نموده اند که دولت باید در این خصوص به یاری خانوارهای کارگری بیاید.

اگر این طرح مورد تایید شورا قرار می گرفت از حقوق کارگراها کسر می شد و آن به صورت بن خواربار به آنها برگردانده می شد. با این که پشنهاد بن خواربار رد شده اما دولت ها و مجلس همیشه روی حمایت از معشیت خانوارها تاکید داشته اند.

پیشنهادهایی برای یاری به خانوارها

سیاست سبد معیشتی و بن خرید کالا بارها در کشور اجرا شده و حواشی هم در پی داشته است. به تازگی نیز زمزمه هایی از حمایت های معیشتی به گوش می رسد.

طی ماه های گذشته مجلس و دولت از اعطای کارت رفاهی گفته اند. ابراهیم رئیسی که اعطای کارت رفاهی را یکی از برنامه های دولت خودش خاطرنشان کرد.

کارت رفاهی که طبق وعده رئیس جمهور به 5 دهک اول داده می گردد، به نحوی که به هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول 200 هزار تومان و دو دهک بعدی 150 هزار تومان اعتبار ماهانه قرض الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

یکی دیگر از پیشنهادهایی که برای یاری به معیشت خانوارها را مجلس مطرح نموده است. رئیس کمیسیون مالی مجلس گفته که نظر مجلس این است که ارز 4200 تومانی حذف گردد اما به جای آن به خانوارها کارت اعتباری داده گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1952

به "پیشنهادهایی برای حمایت از خانوارها، بن خواربار کارگری پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادهایی برای حمایت از خانوارها، بن خواربار کارگری پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید