چابک سازی دولت، اولین قدم برای جهش تولید

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس اتاق کرمان با اشاره به شعار سال گفت: در سالی که جهش تولید مدنظر است باید تفاوت محسوسی بین اول و آخر سال باشد. با قوانین و مقررات گذشته نمی توان به جهش و رونق تولید دست یافت مگر اینکه واقعاً عزمی برای تغییر اساسی در دیدگاه ها و دستورالعمل ها رخ دهد.

چابک سازی دولت، اولین قدم برای جهش تولید

سیدمهدی طبیب زاده گفت: اتاق کرمان در راستای مسولیت اجتماعی خود،از زمان شیوع بیماری کرونا دست به کار شد و با تشخیص به موقع اقدام در راستای حمایت های مادی و معنوی از اقشار آسیب دیده و گروه های درگیر با این ویروس کرد. خوشبختانه فعالان مالی در همین مدت کمک های فراوانی کردند و با اعلام شماره حساب اتاق کرمان برای جمع آوری کمک، 2 میلیارد و 600 میلیون تومان جمع آوری شد که عمدتا این مبلغ هم صرف تامین و خرید تجهیزات پزشکی شد.

رئیس اتاق کرمان گفت: علاوه بر این مبلغ، فعالان مالی عضو اتاق کرمان هم بالغ بر 30 میلیارد تومان کمک کرده اند که امیدوار هستیم این تعامل و فداکاری ها تا پایان بحران فعلی ادامه داشته باشد.

طبیب زاده همچنین از تشکیل 4 کمیته مبارزه با کرونا، تامین مالی، تنظیم و احصا قوانین و مقررات و پساکرونا در اتاق کرمان با هدف همفکری و تصمیم گیری درباره مسایل مربوط به جنبه های مختلف کرونا خبر داد و تاکید داشت که فعالان مالی از الان باید برای دوره پساکرونا برنامه ریزی کنند .

او همچنین گفت: کمیسیون های مختلف اتاق کرمان موظف شده اند که در حوزه های تخصصی خود میزان خسارات احتمالی را برآورد کنند تا بر اساس این آمارها بشود تحلیل های درستی ارایه داد.

رئیس اتاق کرمان در ادامه تصریح: فعالان مالی انتظاری خارج از توان دولت ندارند، اما حداقل توقعی که در این شرایط می توان داشت این است که از بروکراسی های اداری در این شرایط کاسته شود. متاسفانه روال صدور بخشنامه ها همچنان مانند قبل است و دولت تفاوتی بین شرایط فورس ماژور و عادی برای فعالان مالی و تولیدکنندگان قایل نیست. برای نمونه در استان کرمان، بانک ها همچنان به دنبال دریافت مطالبات خود هستند و تامین اجتماعی و مالیات همچنان بر فعالان مالی فشار می آورند.

طبیب زاده تاکید کرد که اگر دولت می خواهد واقعا با کرونا مبارزه کند وتحقق شعار سال را هم مدنظر دارد، در درجه اول باید خودش را چابک سازد و تبعات تصمیم هایی را که می گیرد، نخست بر اقتصاد ارزیابی کند.

رئیس اتاق کرمان با اشاره به شعار سال گفت: در سالی که جهش تولید مدنظر است باید تفاوت محسوسی بین اول و آخر سال باشد. با قوانین و مقررات گذشته نمی توان به جهش و رونق تولید دست یافت.

او در همین زمینه خبر داد: اتاق کرمان از ابتدای سال با تشکیل کمیته ای اقدام به بررسی و بازنگری دستورالعمل ها و بخشنامه هایی کرده است که در سطح استانی و ملی منجر به جهش تولید می شود.

به گفته او، اتاق در زمینه پیگیری حل مسائل فعالان مالی استان در سطح ملی تجربیات خوبی دارد که به اصلاح برخی قوانین منجر شده که امیدواریم در سال جاری نیز این فرایند ادامه داشته باشد.

طبیب زاده، بهبود فضای کسب و کار، اجرای پنجره واحد الکترونیکی، عارضه یابی صنایع، ساماندهی صادرات و ایجاد پایگاه ها و کنسرسیوم های صادراتی، افزایش بهره وری، تکمیل ظرفیت ها، تعریف پروژه های جدید موردنیاز استان، توجه جدی به طرح های دانش بنیان، پرداختن به تحقیقات و حمایت قضایی از تولید را از مهم ترین فعالیت های بخش های مختلف برای حمایت از تولید و جهش تولید اعلام کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 30 خرداد 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 985

به "چابک سازی دولت، اولین قدم برای جهش تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چابک سازی دولت، اولین قدم برای جهش تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید