گوشت آزمایشگاهی به سفره شام آمریکایی ها نزدیک تر می گردد

به گزارش تور آسیایی ارزان، پس از اینکه یک شرکت پیروز به کسب مجوز از یک تنظیم نماینده کلیدی غذا و دارو در ایالات متحده شد، مدیران شرکت های گوشت کشت شده خوش بین هستند که گوشتی که در خمره های فولادی بزرگ رشد می نماید می تواند ظرف چند ماه این ماده غذایی را وارد سفره های مردم آمریکا نمایند. برای نشان دادن اعتماد به نفس، بعضی از این شرکت ها سرآشپز های سطح بالایی مانند فرانسیس مالمان آرژانتینی و خوزه آندرس اسپانیایی را به کار گرفته اند تا در نهایت گوشت ها را در غذاخوری های سطح بالای خود به نمایش بگذارند.

گوشت آزمایشگاهی به سفره شام آمریکایی ها نزدیک تر می گردد

اما برای رسیدن به مقصد نهایی خود - قفسه های سوپرمارکت ها - گوشت کشت شده با موانع بزرگی روبرو است. شرکت ها باید بودجه بیشتری جذب نمایند تا فراوری را افزایش دهند، که به آن ها امکان می دهد استیک گوشت گاو و سینه مرغ خود را با قیمت ارزان تری عرضه نمایند. در طول مسیر، آن ها باید بر بی میلی در میان بعضی از مصرف نمایندگان حتی برای امتحان گوشت آزمایشگاهی غلبه نمایند.

گوشت کشت شده از نمونه کوچکی از سلول های جمع آوری شده از دام به دست می آید که سپس با مواد مغذی تغذیه می گردد، در ظروف فولادی عظیمی به نام بیوراکتور رشد می نماید و به چیزی تبدیل می گردد که به نظر می رسد طعمی شبیه یک برش گوشت واقعی دارد.

تنها سنگاپور این محصول را برای خرده فروشی تایید نموده است. اما ایالات متحده آماده پیروی از این کشور آسیایی است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در ماه نوامبر اعلام نمود: فعلاً فقط یک محصول گوشتی کشت شده - سینه مرغی که به وسیله شرکت آپساید فود مستقر در کالیفرنیا فراوری شده - برای مصرف انسان بی خطر است. این شرکت امیدوار است محصول خود را تا سال 2023 به رستوران ها و تا سال 2028 به فروشگاه های مواد غذایی بیاورد.

منبع: شفقنا

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2223

به "گوشت آزمایشگاهی به سفره شام آمریکایی ها نزدیک تر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشت آزمایشگاهی به سفره شام آمریکایی ها نزدیک تر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید