6 مرحله مهم در نگهداری از ریش فر

به گزارش تور آسیایی ارزان، اگر موهای ریش و سبیل شما فر و مجعد است، احتمالا در مرتب کردن و مراقبت از آن بارها با شکست روبرو شده اید. به جای اینکه در پی روش های نادرست یا صاف کردن ریش فر خود باشید بهتر است آن ها را بپذیرید! پذیرش ظاهر متفاوت و مجذوب کننده ریش مجعد به شما یاری می نماید تا بتوانید به خوبی روش های نگهداری از ریش فر را برای دستیابی به برترین نتیجه انجام دهید.

6 مرحله مهم در نگهداری از ریش فر

راهنمای گام به گام نگهداری از ریش و سبیل فر

نگهداری از ریش فر چندان کار آسانی نیست. موهای ضخیم، خشک و وزی که مراقبت از آن ها گاهی بسیار خسته نماینده و سخت است. واقعیت این است که روش نگهداری و مراقبت از موهای فر ریش و سبیل نسبت به ریش و سبیل صاف تفاوت دارد. متأسفانه بسیاری از مردان فکر می نمایند که نگهداری از سبیل فر ارزش چندانی ندارد اما اگر موهای ریش شما فر است، ناامید نشوید. ما در این مقاله یک راهنمای کامل برای مراقبت و بازکردن فرهای ریشتان تهیه کردیم.

درست است که انواع مدل ریش مردانه وجود دارد اما شما می توانید با استفاده از این راهنما روش نگهداری از ریش فر منحصربه فرد خودتان را بیابید. شش مرحله زیر به شما یاری می نماید که چگونه از ریش فر خود مراقبت و نگهداری کنید.

1. ریش فر خود را بپذیرید

این که آنچه را نداریم، بخواهیم، یک تمایل طبیعی انسانی است. افرادی که موهای مجعد دارند، آرزو می نمایند موهایشان صاف تر باشد و افرادی که موهای صاف دارند، آرزو دارند موهایشان ضخیم تر و پرپشت تر باشد. این تمایل در بیشتر افراد وجود دارد. ریش هم از این قاعده مستثنی نیست!

برترین کاری که می توانید برای مراقبت از ریش فر خود انجام دهید این است که از مبارزه با آن دست بردارید. ریش خود را آن گونه که هست، بپذیرید. سعی کنید اتو مو و سایر تکنیک های صاف نماینده تهاجمی را که به مرورزمان می توانند به موهای ریش شما آسیب برسانند و آن را حتی بیشتر از آنچه که هست، خشک و نازک نمایند، کنار بگذارید.

2. به طور مرتب به آرایشگاه مردانه بروید

تک تک موهای ریش شما منحصربه فرد است. بعضی از آنها فرتر از سایر موها هستند و بعضی دیگر ممکن است کمی سریع تر از بقیه موهای ریش شما رشد نمایند. این نکته را در نظر بگیرید که هر موی ریش هم ممکن است در هر روز حالت متفاوتی داشته باشد.

این طبیعی است که مردان ریش دار هر زمان که موهای ریششان بلند می گردد، بخواهند موهای زائد را کوتاه نمایند. بااین حال این کار می تواند برای ریش فر یک کار خطرناک باشد زیرا چیزی که ممکن است شبیه یک موی بسیار بلند به نظر برسد، ممکن است فقط به میزان همواره فر نشده باشد به عبارت دیگر شما همواره در معرض خطر کوتاه کردن قسمت هایی از ریش خود هستید که در واقع احتیاجی به کوتاه کردن ندارند.

شما می توانید کارهایی مانند مرتب کردن جزئی ریش را در خانه انجام دهید اما بهتر است برای اصلاح ریش فر خود به یک آرایشگر قابل اعتماد که تجربه کار با انواع ریش را دارد، مراجعه کنید. پیشنهاد می کنیم که برای یک مراجعه منظم به فاصله دو هفته یکبار برنامه ریزی کنید. آنچه می خواهید را با آرایشگر خود درمیان بگذارید تا ریش هایی همواره مرتب و سالم داشته باشید.

3. ریش فر خود را بشویید

یکی از بزرگ ترین چالش های ریش فر این است که موهای مجعد تقریباً همواره خشک تر از موهای صاف هستند. جدا از اینکه ریش های خشک فوق العاده ناراحت نماینده هستند باید بدانید که حتی بیشتر در معرض آسیب و ایجاد موخوره در انتهای ریش هستند. موخوره و انتهای دو شاخه مو باعث خشکی بیشتر ریش شما حتی بیشتر می گردد. در واقع این یک چرخه معیوب در سلامت موهای ریش شما است.

ما برای شست وشوی ریش فر، روشی به نام شست وشوی مشترک را توصیه می کنیم.

روش شست وشوی مشترک چیست؟

در روش شست وشوی مشترک فقط از یک شامپوی نرم نماینده مو استفاده می گردد. در حالت معمول وقتی افراد موهای خود را می شویند، از شامپو شست وشوی مو و سپس شامپوی نرم نماینده مو استفاده می نمایند. همان طور که گفتیم در روش شستشوی مشترک برای موهای ریش خود باید شامپو را کنار بگذارید و فقط از نرم نماینده مو بهره ببرید.

چگونه روش شست وشوی مشترک بر روی ریش فر اثر می گذارد؟

در واقع شامپو یک پاک نماینده عمیق است. در بیشتر افراد، استفاده روزانه از شامپو باعث حذف بیش از حد چربی پوست سر و صورت می گردد درنتیجه موهای سر و ریش خشک، وز، سیمی و شنماینده می شوند.

اگر ریش فر دارید، موهای شما همواره مستعد خشک شدن، وزشدن و شنماینده شدن هستند بنابراین محدود کردن تعداد دفعات استفاده از شامپو به پوست و ریش شما یاری می نماید تا رطوبت خود را به خوبی حفظ نمایند.

سعی کنید نرم نماینده ای انتخاب کنید که حاوی مواد پاک نماینده کافی برای تمیزی و شست وشوی روزانه باشد درعین حال موهای ریش را مرطوب و نرم نگه دارد و به تقویت موهای ریش شما یاری کند.

توصیه می کنیم که نرم نماینده ای بخرید که محلول در آب و فاقد سیلیکون و سولفات باشد زیرا به راحتی شست وشو می شوند و خطری برای پوست و ریش شما ندارند.

مراقب سیلیکون در موارد شوینده مو و بدن باشید زیرا درست است که سیلیکون ها ظاهری صاف و مرطوب به مو و ریش شما می بخشند اما به مرورزمان رطوبت آن ها را از بین می برند بعلاوه ازآنجایی که سیلیکون ها کاملاً به سطح موها می چسبند، برداشتن آن ها سخت است و احتیاج به شست وشوی مکرر دارد. همین کار در نهایت منجر به خشکی بیشتر موی ریش شما می گردد.

4. ریش فر خود را زیر دوش شانه کنید

احتمال بیشتری دارد که ریش های فر دچار گره خوردگی موهای ریش شوند. به همین علت اغلب تمایل دارید که هنگام خروج از حمام آغاز به شانه زدن و فرم دهی موهای ریش خود کنید اما بهتر است بدانید شانه زدن ریش در این مرحله معمولاً نتیجه معکوس دارد. بهتر است ریش خود را درحالی که هنوز زیر دوش هستید، شانه کنید. موها در هنگام خیس شدن بیشتر مستعد آسیب هستند پس سعی کنید این کار را با احتیاط کامل انجام دهید.

داشتن یک شانه ریش مناسب برای هر مردی بسیار لازم است. شما به یک شانه ریش با دندانه های پهن احتیاج دارید. دقت کنید که دندانه های شانه پهن تر از دندانه های شانه موی استاندارد باشد. از شانه های پلاستیکی و فلزی استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد الکتریسیته ساکن می شوند درنتیجه فرم دادن و شانه کردن ریش شما را سختتر می نمایند. از شانه ای بهره ببرید که الکتریسیته ساکن فراوری نکند، بسیار بادوام باشد و موهایتان اذیت نگردد.

چگونه باید ریش های فر را زیر دوش شانه کرد؟

موهای بالای ریش به ریشه نزدیک تر و درنتیجه کمتر در معرض گره خوردگی هستند. معمولاً گره ها در قسمت های پایین ریش ایجاد می شوند. ابتدا قسمت پایین ریش را شانه کنید سپس به سمت بالا بروید در این حالت، حرکت شانه بین موهای ریش راحت تر خواهد بود. اگر به گره ای برخوردید، اصلاً سعی نکنید شانه را به زور از بین گره رد کنید. شانه را از بین موهای ریش خود خارج و سپس به آرامی دوباره امتحان کنید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که گره شل گردد و شانه به راحتی از بین موها عبور کند.

5. از حوله نخی برای خشک کردن ریش فر بهره ببرید

برای خشک کردن موهای فر از حوله های پارچه ای استفاده نکنید زیرا پارچه رطوبت مورداحتیاج موهای فر را جذب خود می نماید. این کاهش رطوبت برای ریش فر چندان مناسب نیست. در عوض، بسیاری از افرادی که موهای فر دارند ترجیح می دهند از یک حوله نخی ساده یا حوله میکروفیبر برای خشک کردن مو و ریش خود استفاده نمایند.

دفعه بعد که دوش می گیرید، سعی کنید از یک حوله نخی نرم برای گرفتن آب اضافی ریش خود بهره ببرید. حوله نخی را به آرامی بر روی ریش خود گذاشته و کمی فشار دهید، همین میزان کافی است.

6. به ریش فر خود مدل بدهید

حالت دادن به ریش یک سفر شخصی است و هیچ رویکرد مشخصی برای همه وجود ندارد. باید در پی برترین روش نگهداری ریش بلند فر باشید و آن را برای خود شخصی سازی کنید.

بااین وجود، روال زیر برای ایجاد یک ریش فر مجذوب نماینده معمولاً به خوبی عمل می نماید:

پس از بیرون آمدن از حمام، کمی روغن تقویت نماینده ریش و سبیل را روی سر انگشتان خود بمالید و به آرامی پوست زیر ریش خود را ماساژ دهید. خرید تقویت نماینده مو برای مراقبت از ریش فر لازم است.

درحالی که ریش شما هنوز کمی مرطوب است از یک کرم مرطوب نماینده بهره ببرید. در این حالت ریش فر بلندتان را در بین دستانتان فشرده کنید، این کار را چندین بار انجام دهید زیرا به فرتر و خوش حالت شدن موهای ریشتان یاری می نماید.

اگر در طول روز به رطوبت بیشتری در ریش خود احتیاج دارید، سعی کنید کرم یا ژل حالت دهنده مناسب را به برنامه روزانه خود اضافه کنید اما مراقب باشید که در این مورد زیاده روی نکنید.

سخن پایانی

ماهیت غیرقابل پیش بینی ریش های فر خود را بپذیرید. ریش فر در هر مردی نسبت به مردان دیگر کاملاً فرق دارد، سعی کنید با کمی آزمون و خطا روش مراقبتی منحصربه فرد خود را پیدا کنید.

منبع: beardbrand

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5226

به "6 مرحله مهم در نگهداری از ریش فر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مرحله مهم در نگهداری از ریش فر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید