اسناد لو رفته دولت انگلیس درباره برگزیت بیانگر چیست؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایرنا نوشت: اسناد دولت انگلیس که روز آدینه درز نموده است نشان می دهد که اگر این کشور تا دو هفته دیگر درباره نحوه اجرای برگزیت به توافق نرسند، مهلت خروج از اتحادیه اروپا را تمدید خواهد نمود.

اسناد لو رفته دولت انگلیس درباره برگزیت بیانگر چیست؟

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

این اسناد از دادگاهی در اسکاتلند درز نموده که برای آنالیز پرونده بازداشت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در صورت اجرای برگزیت بی توافق تشکیل شده است.

انگلیس تا 31 اکتبر یعنی کمتر از یک ماه مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند.

نمایندگان مجلس انگلیس ماه گذشته به لایحه ای رای دادند که اگر نخست وزیر تا 19 اکتبر یعنی 12 روز مانده به اجرای برگزیت، به با اتحادیه اروپا توافق نرسد، مهلت عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را تمدید کند.

جانسون چهارشنبه گذشته طرح جدید و نهایی دولت انگلیس درباره نحوه اجرای خروج از اتحادیه اروپا را رونمایی و یک نسخه آن را به این اتحادیه تسلیم کرد. این طرح تاکنون با استقبال سرد اتحادیه اروپا و مخالفان داخلی روبرو شده است.

دونالد توسک رئیس شورای اروپا بیان کرد که از طرح او قانع نشده و میشل بارنیه نماینده ارشد شورای اروپا در امور برگزیت هم به تور آسیایی ارزان گفته است این طرح با دیدگاه اتحادیه اروپا فاصله زیادی دارد.

جانسون می گوید ترجیح می دهد در خندق بلا بمیرد ولی با تاخیر درخواست برگزیت تا سرانجام ماه اکتبر (مهر) موافقت نکند. او طی سخنانی در اجلاس سالانه حزب حاکم محافظه کار از طرف اروپایی خواست تا برای دست یابی به توافق جدید نرمش به خرج دهد چون جایگزینی جز اجرای برگزیت بدون توافق وجود نخواهد داشت

نخست وزیر انگلیس توضیح داد که با اعتماد به نفس برای اجرای برگزیت بی توافق آمادگی دارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 333

به "اسناد لو رفته دولت انگلیس درباره برگزیت بیانگر چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد لو رفته دولت انگلیس درباره برگزیت بیانگر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید