بحران تغییرات اقلیمی و ژانویه گرمِ 2020 برای اروپایی ها

به گزارش تور آسیایی ارزان، در اروپا هوا خارج از فصل، گرم است و علاقه مندان به ورزش های زمستانی و چوپان های گوزن های شمالی در میان افرادی هستند که به شدت دلتنگ برف و یخ هستند و در همین حال کمی شمال تر، حیواناتی مانند خرس قطبی، فک و گراز دریایی، شاهد آب شدن و ویرانی زیست بوم خود هستند.

بحران تغییرات اقلیمی و ژانویه گرمِ 2020 برای اروپایی ها

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش تور آسیایی ارزان، سرویس تغییرات اقلیمی کوپرنیکوس اتحادیه اروپا در مطلبی در این رابطه آورده است: ماه گذشته گرم تر از تمام ماه های ژانویه از زمان ثبت رسمی دمای هوا بود.

دمای هوا در این ماه در اروپا 0.2 درجه سانتیگراد بیشتر از گرم ترین ماه ژانویه تا پیش از آن بود که در سال 2007 ثبت شد و به طور میانگین 3.1 درصد گرم تر از دمای هوای ماه های ژانویه در فاصله سال های 1981 تا 2010 بوده است.

اما در برخی نقاط، این تفاوت فاحش تر هم بود. میانگین دمای هوا به ویژه در نوار شمال شرقی اروپا از نروژ تا سوئد، فنلاند و روسیه، در برخی موارد تا 6 درجه سانتیگراد بالاتر از میانگین دمای هوای ماه های ژانویه در فاصله سال های 1981 تا 2010 بوده است.

نروژ نیز گرم ترین روز در ماه ژانویه خود را از زمان ثبت رسمی دما تجربه کرد و در روستای ساندالسورا در 250 مایلی شمال اسلو، دمای 19 درجه سانتیگراد ثبت شد که بیش از 25 درجه بالاتر از میانگین این ماه در آن منطقه است.

این دمای هوای تابستانی، ظاهرا باعث شد مردم بتوانند در دریاچه هایی که معمولا از یخ پوشیده اند، شنا نمایند در حالی که در این وقت از سال احتمالا می توانستند همان جا روی برف اسکی نمایند. ماه گذشته میلادی برای این کشور، دومین ژانویه گرم آن از سال 1900 بوده است.

به گزارش کوپرنیکوس، ایستگاه های آب و هوای مرکز و جنوب فنلاند نیز گرم ترین ژانویه خود، حداقل از سال 1961 به این سو را ثبت کردند.

سازمان کوپرنیکوس با صدور بیانیه ای گفت: دمای به شدت بالای میانگین به اروپا محدود نمانده است و تقریبا در سراسر روسیه نیز مشاهده شده است. همچنین، دمای هوا در بیشتر نقاط ایالات متحده و شرق کانادا، ژاپن و بخش هایی از شرق چین و جنوب شرقی آسیا، ایالت ساوث ولز در استرالیا، و بخش هایی از قطب جنوب نیز به شدت بیشتر از میانگین بوده است. اما در برخی از مناطق نیز دمای هوا سردتر از معمول بوده است و حتی در مقایسه با سال های اخیر، آب بیشتری از دریا یخ زده است؛ هرچند در مناطق دیگر، شدت سرما کمتر بوده است.

سازمان کوپرنیکوس برای تنظیم و انتشار گزارش اقلیمی ماهیانه خود از میلیاردها اطلاعات ماهواره ها، کشتی ها، هواپیماها و ایستگاه های آب و هوا در سراسر زمین بهره می گیرد.

به گزارش ایندیپندنت، این سازمان ماه گذشته گزارش داد که سال 2019 بعد از سال 2016، دومین سال گرم از زمان ثبت رسمی دما بوده است و خاطرنشان کرد که پنج سال گذشته در زمین گرم تر از هر مقطع دیگری از زمان آغاز انقلاب صنعتی در حدود 200 سال پیش بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 912

به "بحران تغییرات اقلیمی و ژانویه گرمِ 2020 برای اروپایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران تغییرات اقلیمی و ژانویه گرمِ 2020 برای اروپایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید