راهنمای انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام مردانه و زنانه

به گزارش تور آسیایی ارزان، آیا همیشه موقع خرید شلوارک به این فکر می کنید که این شلوارک مناسب اندام شما است یا خیر. چگونه می توانید بفهمید که بهترین شلوارک برای اندام شما کدام است؟ آیا می توانید بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام را تشخیص دهید؟ یا فقط به آخرین ترندهای روز توجه می کنید و خرید خود را بر اساس آن ها انجام می دهید؟ درباره خرید شلوارک زنانه و مردانه سؤالات بسیاری مطرح می شود که بخشی از آن ها به تناسب این لباس با فرم بدن مربوط می شود. در این مقاله، راهنمای انتخاب شلوارک بر اساس فرم بدن را می خوانید.

راهنمای انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام مردانه و زنانه

چرا انتخاب شلوارک گاهی سخت می شود؟

شلوارک های زنانه و مردانه انواع مختلفی دارند و انتخاب بهترین آن ها اغلب به کاری چالش برانگیز تبدیل می شود. درست مانند هر لباس دیگری، بعضی از مدل های شلوارک زنانه و مردانه در فرم های خاصی از بدن خوب به نظر می رسند. در مقابل، بعضی از مدل های شلوارک می توانند در هر فرمی از بدن عالی باشند.

بسیاری از اوقات، ممکن است یک مدل شلوارک مد روز باشد یا حتی به مدل آن علاقه داشته باشیم اما وقتی آن را بپوشیم، متوجه شویم که چندان چشم گیر به نظر نمی رسد. چنین موقعیتی که از یک انتخاب فاجعه آمیز شروع می شود، می تواند عزت نفس شما را مخدوش کند. علت اصلی چنین اتفاقی و عجیب به نظر رسیدن این شلوارک این است که هر مدل شلوارکی برای فرم بدنی همه مناسب نیست. بنابراین، اصلا نباید تعجب کرد اگر کسی بگوید که انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام کار سختی است.

راهنمای انتخاب شلوارک بر اساس فرم بدن

برای اینکه بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام را انتخاب کنید، باید ابتدا این موضوع را معین کنید که قصد خرید شلوارک زنانه نخی و اسپرت را دارید یا می خواهید یک شلوارک مردانه بخرید. بر این اساس، خرید و انتخاب بهترین شلوارک برای انواع اندام کمی متفاوت خواهد بود.

انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام زنانه

انتخاب بهترین مدل شلوارک زنانه به فرم اندام شما بستگی دارد. فرم های بدنی رایج عبارت اند از:

 • A
 • V
 • O
 • H
 • X

برای انتخاب بهترین مدل شلوارک باید اندام خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که فرم بدن شما کدام یک از این اشکال است.

بهترین شلوارک برای فرم بدنی A شکل

اگر فرم بدنی شما شبیه به یک گلابی یا مثلث است به آن فرم بدنی A شکل می گویند. فرم بدنی A شکل پایین تنه ای پهن تر از بالاتنه دارد. برای اینکه این فرم بدنی متعادل تر به نظر برسد و پاهایتان شکل کشیده تری داشته باشند، شلوارک باریک یا شلوارک جیب دار بهترین مدل است.

شلوارک های بلند به رنگ مشکی یا سایر رنگ های تیره نیز روی اندام های A شکل بهتر به نظر می رسند. این مدل شلوارک ها می توانند بهترین ویژگی های اندام A شکل را به نمایش بگذارند، فرم کمر را تکمیل کنند و اندام A شکل را لاغرتر نشان دهند. باید مطمئن شوید که از شلوارک های A-line و کوتاه به رنگ های روشن دوری کنید. شلوارک با طرح راه راه برای اندام A شکل مناسب نیست چون شلوارک گشادتر از حالت عادی به نظر می رسد.

بهترین شلوارک برای فرم بدنی V شکل

اگر فرم بدنی شما مثلث معکوس است، هدف شما باید بزرگتر نشان دادن ناحیه لگن باشد. با انتخاب شلوارک های A-line یا گشاد با تناسب معمولی یا بلند، از شانه های پهن و باسن کوچک خود نهایت استفاده را ببرید. شلوارک با طرح راه راه افقی یکی از بهترین مدل ها برای اندام های V شکل است.

پوشیدن شلوارک های روشن یا سفید برای زنان با فرم بدنی V شکل اعتماد به نفس بیشتری به همراه خواهد داشت. از پوشیدن شلوارک با رنگ های تیره تر و شلوارک های تنگ خودداری کنید. این مدل شلوارک ها اندام شما را لاغرتر از حد معمول نشان می دهند و ممکن است بر برجسته کردن ویژگی های اندام شما تأثیری معکوس داشته باشند.

بهترین شلوارک برای فرم بدنی O شکل

شلوارک برمودای بلند برای کسانی که اندامی بیضی شکل، سینه های بزرگ و دور کمر معینی دارند، بهترین مدل است. یکی دیگر از لباس های زیبا برای فرم بدنی O شکل شلوارک جین با جیب های متعدد است. این مدل شلوارک زنانه به گونه ای طراحی شده که با اندام سیبی شکل کاملا تناسب داشته باشد. این مدل شلوارک پاهای شما را باریک تر نشان می دهند و توهمی ار کمری معین ایجاد می کنند.

شلوارک های بلند برای فرم بدنی O شکل مناسب نیستند. همین مسئله درباره شلوارک هایی که به شکل چندلایه طراحی شده اند نیز صدق می کند. شلوارک های چین دار که مکمل اندام بیضی شکل نیستند هم برای این فرم بدنی مناسب نیستند.

بهترین شلوارک برای فرم بدنی H شکل

بدنی که به شکل مستطیل یا H است بالاتنه و پایین تنه ای تقریبا یکسان دارد. خانم هایی که بدن آن ها انحنای کمتری دارد، اغلب ترجیح می دهند با استفاده از لباس هایی که توهم بصری ایجاد می کنند، بدنشان را به شکل ساعت شنی یا گلابی شکل نشان دهند. بنابراین، وقتی صحبت از خرید شلوارک ورزشی زنانه می شود، برای انتخاب شلوارک مناسب فرم بدن باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

شلوارک هایی با طرح های گرافیکی و سایر طرح ها با ساق های گشاد بهترین لباس هایی هستند که اندام شما را منحنی تر نشان می دهند. اگر می خواهید اندام شما به این شکل نشان داده شود، شلوارک های چین دار رنگارنگ نیز می توانند به باسن و پاهای شما حجم دهند. بدترین انتخاب برای این فرم بدنی شلوارکی با کمر کوتاه و دارای طرح های راه راه عموی است.

بهترین شلوارک برای فرم بدنی X شکل

مطلوب ترین تناسب بدنی خانم ها برای شلوارک اندام X شکل است. این فرم بدنی از کمر باریک، باسن کوچک و شانه هایی متناسب تشکیل می شود. زنان با اندام X شکل نه تنها برای خرید بهترین مدل شلوارک مسئله ای ندارند، بلکه انواع لباس را راحت تر انتخاب می کنند. تقریبا تمام مدل های شلوارک برای خانم هایی با فرم بدنی ساعت شنی مناسب هستند.

شلوارک سیاه با کمری میانه یا بلند بهترین انتخاب برای لاغرتر به نظر رسیدن اندام های X شکل است. خانم هایی که این فرم بدنی را دارند، می توانند با پوشیدن یک شلوارک جین تنگ و کوتاه یا شلوارک چرمی منحنی های بدن خود به نمایش دربیاورند. برای کشیده تر به نظر رسیدن این فرم بدنی هم می توان شلوارک های مدل A-line پوشید.

خرید بهترین مدل شلوارک برای آقایان

واقعیت این است که مردان کمتر از 100 سال است که شلوارک می پوشند. برخلاف سایر لباس های ضروری که قدمتی بیش از این دارند، شلوارک های مردانه هنوز نوعی لباس مدرن به شمار می روند. برای اینکه این لباس های مدرن در اندام شما خوب به نظر برسند، باید آن ها را درست انتخاب کنید. انتخاب شلوارک مردانه بر اساس فرم بدن با انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام زنانه کمی فرق دارد. برای انتخاب شلوارک های مردانه قد شلوارک بیشتر اهمیت می یابد.

علاوه براین، شلوارک مانند شلوار مردانه قد، مدل و اندازه های بسیار متنوعی دارد اما برخلاف شلوار مردانه، مسئله قد شلوارک کمی پیچیده است. به عنوان قاعده ای کلی، شلوارک مردانه هرگز و در هیچ شرایطی نباید تا زیر زانو کشیده شود.

اگر شلوارک مردانه از بالای زانو پایین تر رود، باعث می شود که طول پاهای شما نصف اندازه واقعی آن ها به نظر برسد و شما را کوتاه تر نشان می دهد. مانند هر لباس دیگری، تناسب شلوارک باید همیشه طوری باشد که اندام شما را بهتر نشان دهد.

جزئیات مربوط به انواع شلوارک متناسب با اندام مردان

مردان امروزی به خوبی می دانند که شلوارک ورزشی مردانه یا سایر انواع شلوارک اندازه ها، مدل ها و رنگ های بسیار متنوعی دارد. بنابراین، تشخیص بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام ممکن است کار سختی باشد. اگر چه توجه به فرم بدنی شما در انتخاب یک شلوار نقش دارد اما هنگام تصمیم گیری برای انتخاب مناسب ترین مدل شلوارک باید به این جزئیات توجه کنید:

 • تناسب اندازه شلوارک: شلوارک باید متناسب با اندام شما باشد. شلوارک تنگ که باسن و ران را محکم در بر می گیرد، مناسب هیچ مرد شیک پوشی نیست. برای امتحان کردن اندازه شلوارک آن را بپوشید و به آرامی پارچه شلوارک در بخش ران خود را نیشگون بگیرید. اگر بتوانید 2.5 سانتی متر از پارچه را در دست بگیرید، یعنی شلوارک اندازه شما است. علاوه براین، باید دقت کنید که شلوارک نه چندان گشاد و نه چندان تنگ باشد.
 • جلوی صاف: اگر چه چین ها ظاهر یک شلوار را عالی می کنند اما شلوارک وزن و پوشش لازم برای درست قرار گرفتن چین ها را ندارد. به همین علت، باید شلوارکی را انتخاب کنید که بخش جلویی آن صاف و بدون چین است.
 • سجاف مخروطی شکل: عرض سجاف شلوارک باید مخروطی شکل باشد و ران را به نمایش دربیاورد. البته، از قلم نیاندازید که منظور از مخروطی شکل بودن سجاف، شلوارک تنگ بودن این لباس نیست. سجاف شلوارک باید طوری باشد که فضای کافی برای حرکت و راحت نشستن وجود داشته باشد.
 • قد سجاف 5 تا 10 سانتی متر بالای زانو: به طور کلی، باید طول سجاف در حدود 2.5 تا 10 سانتی متر بالای زانو باشد. البته این اندازه به قد شما هم بستگی دارد.

برای انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام آقایان باید از چند مورد هم اجتناب کنید. این موارد عبارت اند از:

 • تناسب لاغری و چاقی اندام و شلوارک: تناسب شلوارک به معنای تنگ بودن آن نیست. شلوارک هایی که برای شما تنگ هستند، ران ها، باسن و کمر شما را بیش از حد برجسته می کنند. در نتیجه، باعث می شوند که تعادل پایین تنه شما از بین برود. شلوارک زمانی برای اندام شما متناسب است که بخش های لاغر شما را کمتر به نمایش می گذارد.
 • شلوارک اورسایز: شلوارک های اورسایز برای هر کسی مناسب نیستند. بنابراین، به هر قیمتی که شده از پوشیدن شلوارک اورسایز خودداری کنید. این شلوارک ها در بیشتر مواقع حتی واقعا شلوارک هم نیستند، بلکه بیشتر به شلوار گشاد شباهت دارند.
 • شلوارک با کمر الاستیک: این کمربندهای ارزان قیمت بسیار ساده به نظر می رسند. به علاوه، ممکن است هر جایی از شلوارک تنگ شود و مدیریت آن سخت خواهد شد. شلوارک هایی که کمر الاستیک دارند ظاهری مجذوب کننده دارند اما پوشیدن آن ها کار هر کسی نیست. اگر به خرید چنین شلوارک هایی علاقه مند شده اید، بهتر است سراغ آن هایی بروید که دکه دار هستند.
 • جزئیات بیش از حد: طراحی شلوارک باید ساده و در عین حال مجذوب کننده باشد. بنابراین، بهتر است از شلوارک هایی با جزئیاتی مانند جیب های بسیار بزرگ، جیب های فلپ یا هر جزئیات دیگری که به اندام شما برجستگی های غیرضروری می دهد، اجتناب کنید.

انتخاب شلوارک مردانه بر اساس اندازه عرض شانه

همان طور که قبلا توضیح دادیم، شلوارک نباید تا زیر زانو کشیده شود. برای اینکه چنین اتفاقی نیفتد، باید شلوارک را متناسب با عرض شانه خود انتخاب کنید. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید تا اندازه مورد نظر معین شود. بر این اساس، بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام عبارت اند از:

 • اندازه 14 سانتی متر و کمتر: در صورتی که عرض شانه هایتان 21 سانتی متر یا کمتر باشد می توانید شلوارک های کوتاه تر را به راحتی بپوشید.
 • اندازه 14 تا 15 سانتی متر: اگر پاهایتان در حالت عادی 14 تا 15 سانتی از هم باز می شوند باید شلوارکی را انتخاب کنید که با آن راحت تر هستید. در غیر این صورت همه متوجه عدم تناسب شلوارک با اندام شما خواهند شد.
 • اندازه 15.5 و بیشتر: برای اینکه ران هایتان بیش از حد نشان داده نشوند باید شلوارک را بلندتر انتخاب کنید. شلوارکی که تا نزدیکی زانوها است بهترین انتخاب برای مردان بلندقد خواهد بود.

در مجموع، بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام مردانه، شلوارکی است که قد آن به زیر زانوها نرسد. در غیر این صورت، شلوارک باعث می شود که شما کوتاه قد، تنومند و حتی احمق به نظر برسید. شلوارک مردانه باید طوری باشد که نیم تنه شما را بپوشاند و در عین حال، قد متناسبی داشته باشد. برای اینکه شلوارکی متناسب با اندام خود انتخاب کنید، باید آن را پیش از خرید امتحان کنید. به هرحال، گاهی اوقات، شلوارکی که برای بعضی از افراد متناسب و زیبا به نظر می رسد، به اندام دیگران مجذوب کنندهیتی نمی بخشد.

برای اینکه شلوارک متناسب به نظر برسد، باید کفش و جوراب هایتان را هم با دقت انتخاب کنید. کفش هایی را انتخاب کنید که مانند بوت ها یا کفش های رسمی، به جوراب های ساق بلند نیازی نداشته باشند.

کلام آخر

انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع در فصل گرما یا برای انجام فعالیت های ورزشی اهمیت دارد. اگر به عنوان یک خانم می خواهید شلوارکی متناسب با اندام خود بخرید، باید به فرم بدنی خود توجه کنید. انتخاب شلوارک برای مردان نیز بیش از همه به قد آن ها بستگی دارد. بااین حال، آقایان باید توجه داشته باشند که شلوارک با هر مدلی نباید از زانوهای آن ها فراتر رود. شلوارک هایی که قد آن ها تا زیر زانو کشیده می شود، آقایان را کوتاه تر از حالت عادی نشان می دهد.

در کنار انتخاب شلوارک بر اساس فرم بدنی، باید به موارد دیگر نظیر جنس پارچه شلوارک، کیفیت دوخت آن و طرحی که دارد نیز توجه داشته باشید.

منبع: d2line

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 فروردین 1403 بروزرسانی: 24 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4895

به "راهنمای انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام مردانه و زنانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب بهترین مدل شلوارک برای انواع اندام مردانه و زنانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید