روانشناسی

شرایط شیوع لنفوم در جوانان

مهر/عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با بیان اینکه لنفوم شایع ترین سرطان بالغان جوان است، گفت: لنفوم ها دارای دو نوع هوچکین و غیرهوچکین هستند.

11 اردیبهشت 1400

ابتکار: تحقق عدالت جنسیتی با همکاری دستگاه های متعدد اجرایی خبرنگاران

معاون رئیس جمهوری در امور زنان گفت: ما یک سری از سیاست های کلان را دنبال می کنیم، اول بحث عدالت جنسیتی است که با دستگاه های متعدد اجرایی همکاری می کنیم تا این اهداف را پیش ببریم.

28 فروردین 1400

استفان کاوی برای کتاب 7 عادت مردمان موثر چه راهی را رفت؟

استفان ریچاردز کاوی نویسنده برجسته آمریکایی است. او شخصیتی باهوش و بااستعداد داشت که به عنوان یک تاجر پیروز، مربی و یک سخنران با نفوذ عمومی در دنیا شناخته شده است. او به دلیل نوشتن یکی از تأثیرگذارترین کتاب های تجاری قرن بیستم با عنوان هفت عادت مردمان...

9 اسفند 1399

تست روانشناسی برای تشخیص بزرگترین مانع خوشبختی

تست های روانشناسی توانایی این را دارند که راز های شخصیت انسان را برملا کنند. تست های روانشناسی از جمله تست های حوزه شخصیت شناسی هستند که می توانند در ادامه راستا زندگی یک فرد تأثیر بسزایی داشته باشند و باعث شوند که فرد ادامه راستا شغلی، تحصیلی و همچنین...

30 بهمن 1399

نجات باورنکردنی پسری که قصد خودکشی داشت

دستم را دور کمرش قلاب نموده بودم و بیشتر از 7دقیقه در هوا آویزان بود. انرژی ام داشت تمام می شد و چیزی نمانده بود سقوط کند که نیرو های آتش نشانی رسیدند و...

17 بهمن 1399

مائده طهماسبی مطالعه ادبیات معاصر آلمان را در پویش کتابخوانی ملی پیشنهاد کرد

تهران (پانا) - مائده طهماسبی بازیگر و مترجم در پویش کتابخوانی ملی با معرفی کتاب هایی از ادبیات معاصر آلمان گفت: ادبیات معاصر آلمان مفرح است و نگاه تازه ای از داستان و ادبیات آلمان را به مخاطب عرضه می کند.

11 بهمن 1399

ترفندهایی که قبل از شروع زندگی مشترک باید بدانید

خبرنگاران : به گفته یک روانشناس، زوجین می توانند با مشاوره های قبل ازدواج از ویژگی های شخصیتی خود و همسرشان مطلع شده و میزان تفاهم با یک دیگر را آنالیز نمایند.

1 بهمن 1399

ریزش مو 2 تا 3 ماه بعد از بهبود شروع می گردد ، با ریزش کرونایی مو چه کنیم؟!

بیماری کرونا عوارض متعددی در بعضی از بیماران بهبودیافته به جای می گذارد که یکی از آنها ریزش مو است.

12 دی 1399

توصیه هایی برای ارتقای سلامت روان در نظام آموزش و پرورش در دورۀ همه گیری بیماری کرونا و پسا کرونا

تهران (پانا) - پنجمین توصیه نامه سیاستی کارگروه مطالعات فوری پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، تحت عنوان ارتقای سلامت روان در نظام آموزش و پرورش در دورۀ همه گیری بیماری کرونا (کووید -19)و پسا کرونا تدوین و طی نامه ای برای وزیر آموزش و پرورش ارسال شد.

1 دی 1399

اشتباهات رایج در دکوراسیون

دکوراسیون داخلی خانه یکی از معیارهای اصلی برای داشتن خانه زیبا و مدرن است.

24 آذر 1399

انتقاد فکری از رفتار ناجوانمردانه شفر، بازیکنانم استرس داشتند

به گزارش خبرنگاران، روز دوم از هفته اول رقابت های بیستمین دوره لیگ برتر عصر امروز شنبه با ملاقات تیم های فوتبال استقلال و مس رفسنجان در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی پیگیری شد که این بازی با فزونی 2 بر صفر آبی های تهران به انتها رسید. وریا غفوری (58) و ارسلان...

15 آذر 1399

شخصیت شناسی از روی مدل موی زنان

تا به حال درباره شخصیت شناسی از روی مدل مو و فرق سر چیزی شنیده اید؟ در این مقاله قصد داریم ببینیم شخصیت افراد چه نقشی در انتخاب مدل فرق سر دارد.

11 آذر 1399

برگزاری آزمون EPT و مهارت های زبان عربی دانشجویان دکتری تخصصی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان گفت: آزمون EPT و مهارت های زبان عربی ویژه دانشجویان دکتری تخصصی با 243 داوطلب برگزار گردید.

9 آبان 1399

کرونا در اروپا، از وقوع اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت ها تا بیش از 45 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

جدیدترین خبرها از اروپا حاکی است که اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت های کرونایی برای دومین شب پیاپی در ایتالیا ادامه داشته و در لهستان هم برگزار شده و آمار مبتلایان روزانه در فرانسه هم از مرز 45 هزار نفر عبور نموده است.

6 آبان 1399

اهمیت نقش میکروبیوتای دستگاه گوارش در دوران همه گیری کووید19

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: با شناخت بیشتر نقش میکروبیوتا در مقاومت نسبت به بروز عفونت های ویروسی، می توان به شناسایی راهکارهای مداخله ای برای تعدیل ترکیب میکروبیوتا در راستای بهبود عملکرد سیستم ایمنی پرداخت....

2 شهریور 1399

افراد تاب آور چه ویژگی هایی دارند؟

مهارت حل مسئله یکی از مهارت هایی است که افرادی که تاب آوری بالا دارند به خوبی به ان مسلط هستند.

23 مرداد 1399

چرا بازی کردن برای بچه ها مهم است؟

بازی برای یادگیری، پیشرفت، اعتماد به نفس و رفاه کودک شما مهم است. بازی های بدون ساختار، بهترین نوع بازی برای بچه ها خردسال است. در این گزارش با همه این مسائل آشناتر می شوید.

19 تیر 1399

نگاهی به پروژه های مختلف هوش مصنوعی برای شناسایی دروغ از راست

بسیاری از ما وقتی اسم دستگاه دروغ سنج را می شنویم، احتمالا به یاد جعبه ای فلزی می افتیم که چند لامپ روی آن قرار گرفته است و وقتی که دروغ گفته می گردد، لامپ قرمز رنگش روشن شده و صدایی نیز از آن شنیده می گردد.

17 تیر 1399

افسردگی پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا ، چند درصد پرستاران شغلشان را ترک کردند؟

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حدود 81 هزار پرستار فقط در بخش دولتی در خط مقدم مراقبت از بیماران کرونا هستند، درباره معوقات پرستاران، دلایل بروز افسردگی در این پرستاران و تعداد آنهایی که ترک کار نموده اند، سخن گفت.

29 خرداد 1399

دانشگاه اتاوا، قطب حقوق کانادا

دانشگاه اتاوا در شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا و در استان Ontario قرار گرفته است. از این شهر به عنوان قطب سیاسی کشور یاد می نمایند و به همین دلیل دانشکده حقوق در دانشگاه اتاوا، معتبرترین واحد علمی در این رشته در تمام کشور کانادا محسوب می گردد.

10 خرداد 1399
تعداد: (43)