سازمان ملل خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، فارس نوشت:رئیس کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار بازنگری در تحریم ها علیه کشورهایی مانند ایران شدکه با همه گیری ویروس کرونا روبه رو هستند.

سازمان ملل خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد

میچل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: در این برهه حساس، تحریم های وضع شده علیه بخش های اقتصاد کشورها باید برای رعایت سلامت عمومی جهان و برای حمایت از حقوق و زندگی میلیون ها نفر در این کشورها کاهش یافته یا معلق شوند.

وی افزود: در شرایط وقوع یک همه گیری جهانی، اخلال در تلاش های پزشکی یک کشور خطرات موجود برای همه ما را بالا می برد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و سایر مقام های دولت این کشور در روزهای گذشته بارها مدعی شده اند تحریم های آمریکا اخلالی در ارسال کمک های بشردوستانه با ایران ایجاد نمی کند.

کارشناسان مسائل تحریمی می گویند با آنکه از لحاظ تئوری این نکته ممکن است صحیح باشد در عمل تحریم های بانکی آمریکا شرکت ها را برای انجام هر گونه مبادله با ایران بی میل می کند.

شیوع ویروس کرونا در ایران موجب شده است که فشارهای جامعه بین الملل به ایالات متحده برای کاهش تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهد اما این فشارهای بین المللی تا به امروز نتوانسته تکانی به دولت دونالد ترامپ دهد.

طی یک ماه اخیر به دنبال شیوع بیماری کووید 19 در کشورهای جهان و ایران، شمار زیادی از سران کشورها مانند ترکیه، روسیه و پاکستان و چین خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شده اند. تحریم های آمریکا باعث شده است ارسال تجهیزات و مواد لازم برای مقابله با ویروس کرونا با مشکل روبرو شود.

دبیرکل حزب الله لبنان نیز اول فروردین ماه طی سخنرانی خود، درباره شیوع بیشتر کرونا در ایران به دلیل تحریم ها هشدار داد و گفت که این تحریم ها جنایت علیه بشریت است.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به درخواست های بین المللی گفته است که با لغو تحریم های این کشور علیه ایران مخالفت است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 906

به "سازمان ملل خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید