بچه ها را برای صبحانه سر شوق بیاورید

به گزارش تور آسیایی ارزان، شکل صبحانه خوردن بچه ها را باید برحسب شخصیت آنها چید. بیدار کردن بچه ها و نشاندن سریع آنها سر سفره باعث می گردد بچه ها میل به خوردن صبحانه پیدا نکنند.توصیه من این است که در عادت کودک به صبحانه خوردن یک سری تغییرات مثبت ایجاد کنید؛ مثلا شب ها کمی زودتر بچه ها را بخوابانید تا صبح راحت تر و زودتر از خواب

بچه ها را برای صبحانه سر شوق بیاورید

بچه ها را برای صبحانه سر شوق بیاورید

نویسنده:دکتر نسرین امیری*

شکل صبحانه خوردن بچه ها را باید برحسب شخصیت آنها چید. بیدار کردن بچه ها و نشاندن سریع آنها سر سفره باعث می گردد بچه ها میل به خوردن صبحانه پیدا نکنند.

توصیه من این است که در عادت کودک به صبحانه خوردن یک سری تغییرات مثبت ایجاد کنید؛ مثلا شب ها کمی زودتر بچه ها را بخوابانید تا صبح راحت تر و زودتر از خواب برخیزند. یک ورزش صبحگاهی کوچک قبل از خوردن صبحانه و بعد، یک مراسم جالب برای صبحانه خوردن می تواند میل بچه ها را افزایش دهد. القای عجله در خوردن صبحانه به بچه ها می تواند سبب طفره رفتن آنها از صبحانه خوردن گردد. اگر دچار چنین مسئله ای هستید، نگران نباشید و کودک را مجبور به خوردن صبحانه نکنید. اجازه بدهید یک تا دو ساعت بعد از بیدار شدن و هر وقت که کودک میل داشت، در مدرسه یا مهدکودک، صبحانه اش را بخورد.

شکل صبحانه، حتی شکل و رنگ ظرف ها می تواند در سر ذوق آمدن بچه ها برای خوردن صبحانه موثر باشد. اگر کودک شما تمایلی به خوردن صبحانه از خود نشان نمی دهد، می توانید خیار، گوجه، تخم مرغ یا پوره را به شکل حیوانات تزیین نموده و با حالت دل انگیز همراه با تعریف داستان او را تشویق به خوردن آنها کنید. در کنار این نوع صبحانه در بازار، غلات آماده ای هم وجود دارد که تبلیغات آنها و عکس روی بسته آنها گاهی بچه ها را به سمت مصرف آنها سوق می دهد. در رابطه با نوع کیفیت این نوع غلات بهتر است با متخصصان تغذیه مشورت کنید. از نظر روانی هم استفاده از آنها اگرچه با فرهنگ ایرانی همراه نیست اما مسئله ای ایجاد نمی کند.

پی نوشت ها :

* فوق تخصص روانپزشکی بچه ها

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1829

به "بچه ها را برای صبحانه سر شوق بیاورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها را برای صبحانه سر شوق بیاورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید