زردچوبه، درمانی برای فشار خون

به گزارش تور آسیایی ارزان، زردچوبه ماده فعالی به نام کورکومین دارد که از ویژگی آنتی اکسیدانی، ضد انعقاد خون بودن و ضد التهاب قوی سود می برد.

زردچوبه، درمانی برای فشار خون

جالب است بدانید بعضی مکمل ها و گیاهان دارویی مانند زردچوبه ممکن است به مدیریت فشار خون یاری نمایند.

چرا زردچوبه می تواند به کاهش فشار خون یاری کند؟

کورکومین موجب اتساع شریان ها می گردد. بنابر پژوهش های اجرا شده، کورکومین از انتقال کلسیم جلوگیری و به انقباض سلول های عضلانی یاری می نماید، از این رو، موجب اتساع شریان ها می گردد. در نتیجه، زردچوبه درمانی مفید برای فشار خون بالاست.

اقدام های احتیاطی هنگام استفاده از زردچوبه

مصرف زردچوبه در رژیم غذایی بی خطر محسوب می گردد. با این حال، هنگام استفاده از مکمل های زردچوبه باید اقدام های احتیاطی مد نظر قرار گیرند. اگر به یک اختلال خون ریزی مبتلا هستید پیش از مصرف زردچوبه با یک پزشک مشورت کنید.اگر باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید از مصرف مکمل های زردچوبه پرهیز کنید. مصرف مکمل های زردچوبه باید دو هفته پیش از انجام عمل جراحی قطع گردد.اگر به انسداد کیسه صفرا مبتلا هستید از مصرف مکمل های زردچوبه پرهیز کنید.زردچوبه ممکن است با بعضی داروها تداخل داشته باشد که از آن جمله می توان به داروهای دیابت، داروهای کاهش اسید معده و داروهای رقیق نماینده خون اشاره نمود. در زمان مصرف این قبیل داروها از مصرف مکمل های زردچوبه اجتناب کنید.اگر با سنگ کلیه یا بیماری نقرس روبرو هستید از مصرف زردچوبه پرهیز کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1503

به "زردچوبه، درمانی برای فشار خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زردچوبه، درمانی برای فشار خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید